BORDO 200g

Šis mišinys buvo pradėtas naudoti jau XIX a. pabaigoje Prancūzijos vynuogių soduose. Tai - neorganinės druskos - vario sulfato mišinys su kalkėmis, kuris gali būti naudojamas vaismedžių, uoginių augalų, gėlių pagrindinių grybinių ligų prevencijai. Šio mišinio pavadinimas kilo nuo Prancūzijos regiono pavadinimo, kuriame jis buvo pradėtas naudoti.

NAUDOJIMAS:

Bordo skysčiu rekomenduojama apdoroti augalus tokių simptomų prevencijai:Chlorozės (lapų, ūglių, stiebų spalvos pakitimai),deformacijos,baltos ir pilkos apnašos,dėmės,lapų kritimas,džiūvimas,nekrozės (audinių ar augalo dalių žuvimas, pajuodavimas) ir kt.

Bordo mišinys ruošiamas iš vario sulfato, kalkių ir vandens, juos sumaišant santykiu - 1:1:100. Dažniausiai vartojamas 1 % tirpalas.

10 l tirpalo paruošimas: 10 l vandens, 100 g vario sulfato ir 100 g gesintų kalkių.

1 % tirpalu purškite vegetacijos metu. Priklausomai nuo augalų būklės, purškimus galima pakartoti 2-5 kartus, kas 2-3 savaites.

Ruošiant Bordo skystį plastikiniame inde, pusėje reikiamo kiekio vandens ištirpinkite vario sulfatą, o kitame inde - likusioje dalyje vandens - gesintas kalkes. Tada abu mišinius per sietą supilkite į indą ar purkštuvą ir sumaišykite. Bordo skystis veiksmingiausias, kai jautrios augalo dalys padengiamos tolygiu apsauginiu sluoksniu. Apdorojus Bordo skysčiu, augalai nusidažo mėlynai, todėl toks purškimas vadinamas mėlynuoju purškimu.

DĖMESIO! Nenaudokite labai stiprios koncentracijos tirpalų, gali apdeginti augalus!

Kaina: 1.90 Eur
Pakuotė
Kaina
Kiekis
Užsisakyti
200 gr.
1.90 Eur
Kaina: 1.90 Eur
Prekių krepšelyje
Kiekis: 0 vnt.
Kaina: 0 Eur
Registracija