Vejos įrengimas ir priežiūra

"Rolimpex" veja - harmoningai aplinkai!

 

Estetiška, jauki ir šiuolaikiška namų aplinka tapo neatsiejama žmogaus gyvenimo dalimi. Gyventi gražioje aplinkoje jau ne mada, o būtinybė. Žalia vejos spalva ramina, lyg minkštas kilimas žolynai traukia pailsėti. "Rolimpex" - viena didžiausių kompanijų Europoje, gaminanti kokybiškus vejų sėklų mišinius. Jau daugelį metų ši bendrovė savo veikloje naudoja tarptautinę kokybės valdymo sistemą ISO 9001:2001, todėl visi mišiniai atitinka aukščiausius sertifikuotų sėklų kokybės reikalavimus.

 

Aplinkos harmonija.

 

Mus supanti aplinka turi natūraliai susilieti su kraštovaizdžiu. Erdvioje sodyboje žalia veja ir atlieka šią funkciją, į vieną harmoningą visumą sujungdama gėlynus, medžius ir krūmus. Kartu tai - ir natūralus fonas, ir kontrastas ryškioms gėlių spalvoms.Kuo didesnis vejos plotas, tuo erdvesnis atrodo ir pats sodas. Viduryje esanti vienokios ar kitokios formos atvira veja sodui suteikia erdvumo. Vejai galima suteikti kokią tik norite formą, tačiau geriausiai žiūrisi netaisyklingos lenktų linijų formos.

Paskutiniais metais ryškėja tendencija prie nuosavo namo, sodo sklype ar sodyboje vis mažiau ploto skirti daržovėms auginti, o daugiau sėti vejos, sodinti želdinių - kurti aplinką ne darbui, o poilsiui ir laisvalaikiui. Net ankštame sklype dažnas aukoja braškių ar morkų lysvę tam, kad galėtų mėgautis vejos žaluma ar basas stovėdamas ant rasotos žolės pajusti nuostabią žemės energiją. Įmonės, įstaigos taip pat stengiasi patraukliai sutvarkyti aplinką nes tai ne tik malonumas sielai, bet ir prestižo reikalas.

 

Tinkamas mišinio parinkimas

 

Kiekvienos vejos būklę lemia daugybė aplinkos veiksnių ir faktorių - tai šviesa, temperatūra, vanduo, dirvožemio sudėtis. Labai svarbu tinkamai parinkti žolių mišinį, kad iš jo užauginta veja ilgą laiką džiugintų Jūsų akį ir širdį.

 

Ilgametė „Rolimpex" kompanijos patirtis leidžia pasiūlyti optimaliausios sudėties vejų žolių mišinius. Kiekvienas mišinys dėl atitinkamai parinktų augalų rūšių ir veislių išsiskiria specifinėmis naudojimo savybėmis. Siūlomas platus asortimentas, kad įvertinę savo augimvietės sąlygas galėtumėte pasirinkti tinkamiausią mišinį.

 

Atsparumas ekstremalioms sąlygoms

 

Kadangi gazono įrengimas reikalauja nemažų sąnaudų, kiekvienas nori, kad veja atrodytų patraukliai ilgą laiką. Visos "Graminex" mišinių veislės pritaikytos Pabaltijo klimatui, tinkamai parinkti bei suderinti mišinių komponentai, todėl Jums nereikės nerimauti, kad po žiemos rasite iššalusią ar vasaros karščių nualintą veją.

 

Vejos įrengimas ir priežiūra

 

Pašalinkite akmenis, piktžoles, seną velėną ir išlyginkite paviršių. Dirvą vejai ruoškite 20-25 cm gyliu. Dirvožemį patręškite kompleksinėmis trąšomis. Rekomenduojama užpilti apie 6 cm durpių. Durpes ir trąšas su dirvožemiu sumaišykite maždaug 6 - 10 cm gylyje. Prieš sėją (jei dirva sausa) gerai sudrėkinkite žemę. Visas sėklas kruopščiai išmaišykite ir padalinkite pusiau. Pusę sėklų išberkite išilgai, kitą pusę skersai viso ploto. Sėklų norma 2-3 kg 100 m2. Sėklas lengvai užberkite žemėmis. Suvoluokite paviršių. Reguliariai laistykite. Dėmesio! Gausus laistymas iš karto po sėjos gali išplauti sėklas.

Pirmą kartą pjaukite veją, kai žolė užaugs maždaug 8-9 cm. Po to veją pjaukite kartą per savaitę, palikdami maždaug 3-5 cm. priklausomai nuo žolės augimo.

Tręškite 2 kartus per metus - pavasarį ir rudenį - kompleksinėmis trąšomis. Kovokite su piktžolėmis, naudodami herbicidus.

 

 

„Rolimpex" - norintiems mėgautis veja!

Prekių krepšelyje
Kiekis: 0 vnt.
Kaina: 0 Eur
Naujienos
PRESTO F1 valgomosios morkos
Naujiena
2.55 Eur
Visos naujienos ...
Registracija