LAKMUSO JUOSTELĖS PH

Dirvožemio rūgštingumą apibūdina jo pH (nuo 1 iki 14 skalė): pH 1-6 žymi rūgščią, pH 8-14 šarminę terpes, o pH 7 laikomas neutraliu.

NAUDOJIMAS

Dirvožemio rūgštingumui (pH) nustatyti pasemkite 10 - 20 g dirvožemio (Iš kelių centimetrų gylio) ir suberkite į 100 - 200 ml talpos indą, pripilkite vandens. Indą sandariai uždarykite ir gerai suplakite. Po 5 min., mėginiui nusistovėjus, įmerkite vieną indikatorinio popieriaus juostelę į paviršiuje nusistovėjusį tirpalą. Ištraukite ir palyginkite juostelės spalvą su pridėta skale. Skalėje esanti spalva rodys jūsų dirvos PH.

Dirvožemio paėmimo laikas neturi didesnės reikšmės, bet nerekomenduojama to daryti po gausesnio lietaus, ilgalaikės sausros metu, taip pat ką tik patręšus ar pakalkinus žemę.

Augalai, mėgstantys rūgštų dirvožemį (reikalingas dirvos pH):

  •  pH 3,5 - 4,5 - šilauogės, bruknės, spanguolės
  •  pH 4 - 4,5 - rododendrai, mėlynės, viksvuolės, viržiai, azalijos, erikos, hortenzijos, margeniai
  •  pH 4 - 6,5 - kalninės pušys, vakarinės tujos, karpotieji beržai, mahonijos, putinai, sidabrakrūmiai, kanadinės cūgos
  •  pH 4,5 - 5,5 - orchidėjos, mirtos, paparčiai, raktažolės, bromeliniai augalai, kamelijos, fuksijos, antūriai
  •  pH 5,5 - 6,5 - lelijos, kalatėjos, stevijos, pakalnutės, ciklamenai, pelargonijos, galeniai, smidrai, begonijos, fikusai
  •  pH 5,5 - 6,5 - bulvės

Dirvožemį rūgštinti ir rūgštingumą matuoti galite įsigiję DIRVOŽEMIO RŪGŠTINTOJAS pH4 su mini laboratorija, 500 g (šilauogėms, bruknėms,rododendrams, azalijoms ir kitiems, rūgščią dirvą mėgstantiems augalams).

 

 

Kaina: 2.29 Eur
Pakuotė
Kaina
Kiekis
Užsisakyti
1 vnt.
2.29 Eur
Kaina: 2.29 Eur
Prekių krepšelyje
Kiekis: 0 vnt.
Kaina: 0 Eur
Registracija