Kininiai ratiliai

Ratiliai  būna įvairiausių spalvų: balti, rožiniai, raudoni, geltoni, mėlyni, violetiniai. Nerasite gal tik ryškiai oranžinių ar juodų. Gali būti ir dvispalviai: žiedo pakraščiai mėlyni ar raudoni, o vidus baltas.

Ratilų aukštis, priklausomai nuo veislės, 20-100 cm.

Pagal žydėjimo laiką ratiliai skirstomi į ankstyvuosius (pražysta 96-115 dieną po sėjos), vidutinio ankstyvumo (116-124 d.) ir vėlyvuosius (pražysta 125-138 dieną po sėjos).

Ratiliai žydi ilgai - 40-60 dienų. Gali žydėti iki didesnių šalnų.

Jie gerai auga atviroje, saulėtoje vietoje, derlingoje, vandeniui ir orui laidžioje dirvoje (pH 7-8). Nepakenčia šviežiu mėšlu tręštos dirvos.

Sėjimas

Sėklos sėjamos balandžio mėn. į dėžutes arba į gėlyną. Kad pražystų anksti, ratiliai turėtų būti sėjami kovo pabaigoje. Sėjant daigyklose ankstyviausiu laiku,  reikalingas papildomas 4 valandų apšvietimas. Be papildomo apšvietimo ratiliai išsišakoja, žydėjimas vėluoja, žiedų kokybė prastėja.

Ankstyvų veislių ratilius balandžio mėn. galima sėti tiesiai į dirvą 2 cm gylyje. Sudygsta po 12-14 dienų. Pasėjus rečiau, daigų nereikia pikuoti. Norint sulaukti žiedų vėliau, galima sėti gegužę tiesiai į atvirą dirvą, o pasėlį pridengti agroplėvele. Sėklos, esant +18 °C temperatūrai, sudygsta per 7-11 dienų

Galima sėti spalio mėnesį tiesiai į dirvą, tada pavasarį liks tik persodinti daigus į norimą vietą. Sėjant rudenį, rekomenduojama naudoti 30 % daugiau sėklų.

Į nuolatinę vietą daigai persodinami gegužės mėn. pabaigoje. Aukštaūgiai ratiliai (60-80 cm ir aukštesni) sodinami kas 40-50 cm, vidutinio aukščio (30-60 cm) -kas 30-40 cm, o žemaūgiai (iki 30 cm aukščio) - kas 20-30 cm.

Ratilių šaknys stiprios, jų daug, todėl augalai nebijo persodinimo. Sodinant reikia žiūrėti, ar sveikos (nejuodos) daigų šaknelės. Ratilius galima persodinti net žydinčius. Jais galima pakeisti anksčiau peržydėjusias vienmetes gėles.

Auginimas

Kai auga ir krauna pumpurus, ratilius reikia papildomai tręšti, per sausras - laistyti, nes prasčiau žydi. Tręšiant reikia naudoti trąšas su kuo mažesniu azoto, ypač amonio formos, kiekiu.

Norint, kad žiedai būtų didesni, reikia pašalinti šoninius pumpurus. Ratilių sėklos subręsta rugsėjo pabaigoje, renkamos keletą kartų, daigios 2-3 metus.

Kininiai ratiliai "Harz Izolde"
 
0.65 Eur
Kininiai ratiliai "Harz Elsa"
 
0.70 Eur
Ratilis kininis "Harz Lohen" spyg.
 
0.29 Eur
Ratilis kininis "Prinzess baltas"
 
0.29 Eur
Kininiai ratiliai "Silvia"
 
0.65 Eur
Kininiai ratiliai "Tower Salmon"
 
0.70 Eur
Kininiai ratiliai "Princess Corina"
 
0.70 Eur
Kininiai ratiliai "Harz Senta"
 
0.70 Eur
Kininiai ratiliai "Teisa Stars"
 
0.72 Eur

Prekių krepšelyje
Kiekis: 0 vnt.
Kaina: 0 Eur
Naujienos
Valgomieji pomidorai "Sanmino"
Naujiena
 
1.29 Eur
Visos naujienos ...
Registracija